مواد اولیه بهترین شیلنگ آب
20
مارس

بهترین شیلنگ آب | فاکتور های مهم و تاثیرگذار

 • بهترین شیلنگ آب و مواد اولیه، چگونگی ساخت و عوامل موثر بر آن را در این بخش از سایت پلاستیک‌کار مورد بررسی قرار داده ایم.با ما همراه باشید:

  بهترین شیلنگ آب و نقش آن

  همانطور که میدانید استفاده از آب برای گل و گیاهان و همچنین درختان یک نیاز اصلی محسوب می‌شود. مواظبت از گیاهان یک وظیفه مهم برای هر انسانی می‌باشد. باتوجه به این موضوع اگر در منزل و یا باغ خود گل و گیاه دارید، انجام روزانه آبیاری یک انر ضروری است؛ در نتیجه برای انجام آبیاری درختان و گل و گیاهان خود استفاده از بهترین شیلنگ آب یک امر ضروری است. در واقع با استفاده از شیلنگ آبیاری علاوه بر انجام آبیاری، محوطه سازی مناسبی نیز صورت می‌گیرد.

  شیلنگ آب چیست؟

  شیلنگ آب یک وسیله‌ی مناسب با وظیفه‌ی منتقل کردن آب از یک مکان به مکان دیگری می‌باشد. از شیلنگ بیشتر در باغها و باغچه‌ی خانه‌ها استفاده می‌شود.

  امروزه شیلنگ آب یک وسیله‌ی ضروری برای امور مختلف می‌باشد. این محصول در انواع مختلفی ساخته می‌شود و هر کدام از این انواع کارایی خاص خود را دارند. شیلنگ مخروطی، شیلنگ بی‌رنگ، شیلنگ فلزی و شیلنگ ژله‌ای از معمول‌‌ترین انواع شیلنگ موجود در بازار است که همگی ما با آن‌ها آشنایی داریم. به طور معمول از شیلنگ آب ژله‌ای بیشتر از سایر انواع این محصول استفاده می‌شود. کاربرد اصلی این نوع شیلنگ در آبیاری و شست‌وشو مشاهده می‌شود.

  در واقع یکی از پر فروش ‌ترین و پر کاربرد‌ترین انواع شیلنگ موجود در بازار، شیلنگ ژله‌ای می‌باشد ‌. این محصول جز بهترین شیلنگ آب موجود در بازار است و عموما برای آبیاری گل و گیاهان و درختان استفاده می‌شود‌. ساختار شیلنگ ژله‌ای به گونه‌ای طراحی شده که جابه‌جایی آن بسیار آسان می‌باشد. انعطاف و کشش بالای این نوع شیلنگ باعث شده تا بیشتر از سایر محصولات مد نظر خریداران قرار بگیرد.

  به طور کلی شیلنگ از نوع خاصی از پلاستیک ساخته و به بازار عرضه می‌شود. مهم‌ترین عامل به کارگیری پلاستیک در تولید این محصول انعطاف‌پذیری و کشش آن می‌باشد جز موارد و مشخصات ضروری برای هر شیلنگ آب است. می‌توان گفت تقریبا بیشتر شیلنگ‌های تولید شده از جنس پلاستیک پلی وینیل کلراید و یا پلی اتیلن ساخته می‌شوند.

  بهترین شیلنگ آبیاری
  بهترین شیلنگ آبیاری

  مواد اولیه بهترین شیلنگ آب

  به طور کلی در ساخت شیلنگ از مواد اولیه‌ اصلی پلاستیک پلی اتیلن و نخ استفاده می‌شود‌.

  اصلی‌‌ترین دلیل استفاده از نخ در تولید و ساخت این محصول افزایش طول عمر و تقویت کیفیت آن است. در واقع اگر در تولید بهترین شیلنگ آب از نخ استفاده شود دوام و طول عمر آن بسیار زیاد بوده و به نسبت محصولات قدیمی‌ماندگاری بیشتری دارند. از طرف دیگر پلاستیک به کار رفته در تولید این محصول باعث افزایش کارکرد آن می‌شود‌. لازم به ذکر است که پلاستیک‌ها و پلیمرها در برابر خوردگی استحکام و مقاومت بسیار بالایی دارند و همین امر باعث می‌شود که از این ماده به عنوان مواد اولیه اصلی در تولید بهترین شیلنگ آب استفاده شود.

  مشخصات بهترین شیلنگ آب

  برای خریداری نمودن این محصول‌ لازم است که ابتدا با مشخصات بهترین شیلنگ آب آشنایی پیدا کرده و سپس با توجه به این ویژگی‌ها این محصول را خریداری نمایید.

  ●    مقاومت محصول

  یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که این محصول باید داشته‌باشد مقاومت و استحکام بالا در برابر خوردگی و سوختن است. به طور کلی شیلنگ آب باید در برابر جریان الکتریکی به شکل مناسبی عایق بندی شود.

  از طرف دیگر با در نظر گرفتن اینکه مواد پلاستیکی در برابر آتش سوزی پتانسیل بالایی دارند و احتمال آتش سوزی و سوختگی در برابر نور خورشید زیاد است، لذا باید در برابر این عوامل مقاوم و مستحکم باشد.

  ●    طول محصول

  از دیگر مشخصات مهمی که این محصول باید داشته‌باشد طول مناسب است با توجه به قوانین فیزیک هر چقدر طول شیلنگ بالاتر برود، فشار آب نیز کمتر خواهد شد؛ لذا اگر می‌خواهید که فشار آب خروجی از شیلنگ آب زیاد باشد بهتر است که این محصول را در طول کم تهیه نمایید. بنابراین اگر قصد خرید بهترین شیلنگ آب را دارید بهتر است که از فکر خریداری نمودن این محصول‌ در طول بالا صرف نظر کنید.

  ●    جنس محصول

  باتوجه با اینکه از مواد اولیه متفاوتی برای ساخت و تولید این محصول استفاده می‌شود، توصیه می‌شود که شیلنگ آبی را خریداری نمایید که از مواد باکیفیت و منعطف در آن استفاده شده‌باشد. با توجه به اینکه مواد اولیه اصلی این محصول پلاستیک می‌باشد، بهترین شیلنگ آب شیلنگی است که منعطف و دارای کشش بالا باشد. افزایش کیفیت جنس شیلنگ باعث افزایش مقاومت و کارایی محصول نیز می‌شود. در نتیجه نخ دار بودن و استفاده از پلاستیک با کیفیت و با دوام دو فاکتور مهمی است که حتما در تولید و ساخت شیلنگ آب باید در نظر گرفته شود.

  ●    قطر محصول

  از دیگر ویژگی‌های مهمی که شیلنگ آب باید داشته‌باشد، قطر مناسب است. در واقع این عامل ارتباط مستقیمی با فشار و مقاومت این محصول دارد. هر چقدر قطر این محصول بیشتر شود، استحکام و مقاومت آن نیز در برابر عوامل خارجی بیشتر خواهد شد‌‌. از طرف دیگر اگر قطر سوراخ شیلنگ کوچک باشد، فشار آب خروجی نیز بالاتر می‌رود. لازم به ذکر است که این عامل در افزایش بهره‌وری شیلنگ نقش مهمی‌دارد.

  ●    قیمت محصول

  از دیگر فاکتورهای مهمی که همواره مورد توجه بسیاری از خریداران قرار می‌گیرد، قیمت شیلنگ است. در واقع بهترین محصول از نظر خریداران محصولی است که با قیمت ارزان و مناسبی در بازار خرید و فردش شود؛ بنابراین قیمت یک عامل و مشخصه‌ی مهم در خرید شیلنگ می‌باشد.

  قیمت بهترین شیلنگ آب با توجه به عوامل متعددی متغیر می‌باشد. برند تولید کننده، کیفیت مواد اولیه به کار رفته در محصول، نوع شیلنگ و. . . مهم‌ترین عواملی هستند که در تعیین قیمت آن نقش مهمی‌دارند.

  کلام آخر

  موجود بودن وسایل ضروری در منزل باعث می‌شود که خیلی از امور بهتر و سریع‌تر انجام شود. با توجه به این موضوع، وسیله‌ای مانند شیلنگ آب که کاربرد زیادی دارد همیشه باید در هر خانه‌ای وجود داشته باشد تا در صورت لزوم بتوانیم در اموری مانند شست‌وشو و آبیاری از آن استفاده نماییم.

  با در نظر گرفتن مشخصات بهترین شیلنگ آب می‌توان این محصول را در بهترین کیفیت از فروشگاه‌های عرضه کننده تهیه کرد. در این مقاله سعی کردیم با ذکر ویژگی‌های این محصول شما را در زمینه‌ی تهیه و خرید آن آشنا کنیم تا بتوانید یک شیلنگ آب مناسب را خریداری کنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای